Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Kształcenia Zawodowego

ŚLUSARZ

 1. ŚLUSARZ to wymagający zawód stawiający przed nowymi wyzwaniami i dający możliwość samorealizacji oraz dużej satysfakcji z wykonywanej pracy. Absolwenci tego zawodu są bardzo poszukiwani przez pracodawców, którzy cenią pracownika dobrze wykształconego i potrafiącego szybko reagować na zmieniającą się rzeczywistość.

 

 1. Informacja dodatkowe uczniowie odbywający zajęcia praktyczne   w  naszym Centrum odbywają część zajęć w rzeczywistych warunkach pracy  w zakładzie mechanicznym .

Absolwent szkołykształcącej w zawodzieślusarz po potwierdzeniu kwalifikacji MG.20.

Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi może  uzyskać dyplom  potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik mechanik po  potwierdzeniu kwalifikacji MG. 44. Organizacja i  nadzorowanie procesów produkcji  maszyn i urządzeń oraz uzyskaniu wykształcenia średniego lub średniego  branżowego.

 

 1. Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia
 1. Kwalifikacja 1: MG.20 Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi

 

 1. Sylwetka absolwenta

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie ślusarz powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1) wykonywania elementów maszyn i urządzeń;

2) naprawiania elementów maszyn , urządzeń  i narzędzi;

3) wykonywani a połączeń;

4) konserwowani a elementów maszyn, urządzeń i narzędzi.

 

 1. ślusarz  znajdzie zatrudnienie w:
 • zakładach usługowych i naprawczych sprzętu domowego,
 • zakładach usługowych wyrobów artystycznych
 • zakładach przemysłowych
 • administracjach domów mieszkalnych
 • przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacja wyrobów technicznych branży metalowej
 • zakładach zajmujących się konserwacją i naprawa sprzętu mechanicznego

Ponadto istnieje możliwość odbycia kursów spawalniczych w metodzie MAG, TIG oraz zdobycia uprawnień do kierowania wózkami widłowymi z certyfikatem UDT

 

 1. Baza dydaktyczna i warunki kształcenia
 • pracownia obróbki ręcznej

do wykonywania elementów maszyn i urządzeń oraz narzędzi wyposażone w: stół warsztatowy z imadłem, narzędzia i przyrządy do trasowania, przyrządy pomiarowe, narzędzia do obróbki ręcznej metali, maszyny i urządzenia, takie jak: wiertarka stołowa, , nożyce dźwigniowe, prasy montażowe ,giętarki do blach

 • pracownia łączenia metali

stanowiska do wykonywania połączeń elementów wyposażone w: stół z blatem ognioodpornym i wyciągi, narzędzia i przyrządy pomiarowe, narzędzia i urządzenia do łączenia elementów poprzez nitowanie, zgrzewanie, lutowanie i spawanie. Sprzęt spawalniczy stanowią: 7 urządzeń MAG,5 urządzeń TIG,2 stanowiska gazowe311,spawarka inwertorowa 1 szt, przecinarka plazmowa 1szt,szlifierka dwutarczowa

 • pracownia obróbki skrawaniem i montażu

stanowiska do naprawy i konserwacji maszyn, urządzeń oraz narzędzia wyposażone w: stół warsztatowy z imadłem, narzędzia do obróbki ręcznej, narzędzia do wykonywania demontażu i montażu, narzędzia i przyrządy do trasowania, przyrządy pomiarowe, maszyny i urządzenia, takie jak: wiertarka stołowa, tokarka uniwersalna, frezarka uniwersalna, tokarki i frezarki z odczytem cyfrowym, szlifierkę ostrzałkę, dłutownica ,strugarka, piła ramowa ,narzędzia do wykonywania zabezpieczeń antykorozyjnych.

 • pracownia obróbki cieplnej i plastycznej-

stanowisko kowalskie z kotliną kowalską ,zestawy narzędzi kowalskich, stoły warsztatowe ,piec elektryczny komorowy, wiertarka stołowa ,tokarka uniwersalna, wanna hartownicza ,zestawy narzędzi ślusarskich ,szlifierka dwutarczowa, normy i poradniki.

Centrum Kształcenia Zawodowego

Mikołaja Kopernika 5

39-400 Tarnobrzeg

tel: 15 8221839

e-mail: ckp@oswiata.tarnobrzeg.pl

 

Obiekt przy ul. Świętej Barbary 1c  tel. kontaktowy 515 308 022

Zegar