Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Kształcenia Zawodowego

MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE

1.        MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE to zawód, który przygotowuje do wykonywania szeregu robót wykończeniowych w budownictwie ze szczególnym uwzględnieniem szybko następujących zmian zarówno w gamie materiałów jak i technologii robót wykończeniowych.

 

2.       Współpraca z firmami produkującymi nowoczesne materiały budowlane – pokazy dla uczniów  w czasie których uczniowie praktycznie zaznajamiają się z najnowszymi materiałami do prac montażowych i wykończeniowych. Jest możliwość zdobycia zawodu w formie Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych.

 

3.       Kwalifikacja uzyskiwana w wyniku kształcenia:

BD. 04. Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych

 

4.       Sylwetka absolwenta:

Absolwent jest przygotowany do następujących zadań zawodowych:

1) montowania systemów suchej zabudowy;

2) wykonywania robót malarskich;

 3) wykonywania robót tapeciarskich; 

4) wykonywania robót posadzkarskich;

5) wykonywania robót okładzinowych.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie po potwierdzeniu kwalifikacji BD.04. Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych może uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik robót wykończeniowych
w budownictwie po potwierdzeniu kwalifikacji BD.21. Organizacja, kontrola i sporządzanie kosztorysów robót budowlanych oraz uzyskaniu wykształcenia średniego lub średniego branżowego.

 

5.       Monter zabudowy i robót wykończeniowych to zawód bardzo wszechstronny, który daje kwalifikacje do wykonywania licznych prac budowlanych, np. malarskich, tapeciarskich, tynkarskich, posadzkarskich, glazurniczych. Absolwent kierunku może pracować w we wszystkich firmach budowlanych oraz rzemieślniczych zakładach remontowo-budowlanych. Może również samodzielnie wykonywać wszelkie prace wykończeniowe w domach i mieszkaniach w ramach własnej działalności gospodarczej.

 

6.       Baza dydaktyczna i warunki kształcenia

W pełni wyposażone w nowoczesny sprzęt i narzędzia, spełniające wymogi egzaminacyjne pracownie: suchej zabudowy, malarsko – tapeciarska i posadzkarsko okładzinowa

 

Centrum Kształcenia Zawodowego

Mikołaja Kopernika 5

39-400 Tarnobrzeg

tel: 15 8221839

e-mail: ckp@oswiata.tarnobrzeg.pl

 

Obiekt przy ul. Świętej Barbary 1c  tel. kontaktowy 515 308 022

Zegar